آوای آگاه

آخرین خبرها از "پسهند" را اینجا بخوانید ۱۳۹۱/۸/۳ (۱۰:۲۴)

دسترسی غیر مجاز کاربر گرامی،

شما دسترسی لازم برای مشاهده مطلب انتخاب شده را ندارید.
جهت دسترسی به این مطلب شما می بایست عضو VIP باشید.

جهت دریافت سه روز اشتراک رایگان، تست خدمات و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید و یا با شماره تلفن 101-82154100-021 تماس بگیرید

 
 

نظرات اعضا:

فرستنده:
امیر حافظ
تاریخ ارسال:
۱۳۹۱/۸/۳ (۱۲:۰۵)
با سلام وتشکر از تحلیل
میگن لاستیکی ها دنبال گرفتن مجوز برای افزایش قیمت هستد آیا صحت داره ضمن اینکه درسته که فرمودید خبر فروش زمین در واقع سهم پیش خور کرده ولی به نظر بنده اگر خبر تایید ومنتشر بشه بازهم رشد میکنه چون آخر وقت هم صف خرید شد
فرستنده:
سمیه حبیبی نوا
تاریخ ارسال:
۱۳۹۱/۸/۳ (۱۲:۲۷)
باید توجه داشت که تولیدات شرکت لاستیکی سهند مشخصا لاستیک نیست بنابراین اگر لاستیک با افزایش نرخ مواجه گردد نمی توان انتظار داشت بر فروش یا سودآوری این شرکت تاثیر گذارد. از طرفی این شرکت تولید کننده منحصر به فردی است و در بازار سرمایه نمی توان برای آن همگروهی مشخص تعریف کرد بنابراین حرکت قیمتی این سهم تقریبا به سایر نمادهایی که بورس آنها را در یک گروه قرار داده وابستگی ندارد. در نتیجه حرکت این سهم از سایر نمادها مجزاست. افزون بر این داشتن رقبای خارجی (واردات محصولات مشابه) خطری بالقوه برای این شرکت محسوب می گردد. ضمنا شرکت اعلام کرده در نیمه نخست 100 درصد مواد اولیه اش را از داخل تامین نموده. باید توجه داشت این مواد از موجودی شرکت تامین گردیده و این احتمال وجود دارد که در نیمه دوم سال تامین ماود اولیه از خارج صورت گیرد که به دلیل افزایش قیمت می تواند تاثیر زیادی روی بهای تمام شده داشته باشد.
چند نکته از سهند: شرکت در 6 ماهه اول امسال 100 درصد مواد اولیه اش (منجید، کائوچوی طبیعی و مصنوعی و دوده صنعتی و فیلر) را از داخل تامین کرده و 74 درصد محصولاتش را در داخل و 26 درصد مابقی را در خارج از کشور بفروش رسانده.
فرستنده:
سمیه حبیبی نوا
تاریخ ارسال:
۱۳۹۱/۸/۳ (۱۲:۳۱)
چند مزیت و ریسک دیگر پسهند :
راه اندازی خط تولید جدید (که با فروش زمین در حال انتقال کارخانه به مکان دیگری است.)
واما سایر ریسکها: P/E بالا، بازار فروش رقابتی و پایین بودن حاشیه سود عملیاتی
فرستنده:
امیر حافظ
تاریخ ارسال:
۱۳۹۱/۸/۳ (۱۲:۴۸)
سرکارخانم حبیبی با سلام و احترام
ممنون از شما
فرستنده:
سمیه حبیبی نوا
تاریخ ارسال:
۱۳۹۱/۸/۳ (۱۳:۰۲)
خواهش می کنم. جناب امیرحافظ در صورتی که شما یا سایر کاربران در خصوص سهم، صنعت یا شرکت بخصوصی سوالاتی داشته باشید یا سوژه های خبری جذابی مدنظرتان است می توانید از همین طریق اطلاع دهید تا ما پیگیری نموده و با اصول کارشناسی تکنیکال، بنیادی و روانشناسی بازار سرمایه آنها را در اختیار شما قرار دهیم.
سلامت و پرسود باشید